Summer City
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

The Teenage Witch

4 participanți

In jos

The Teenage Witch Empty The Teenage Witch

Mesaj  Kira Nur Camyn Mier Dec 03, 2008 4:16 pm

Sabrina era o adolescenta obisnuita,sau cel putin asa credea ea .Dar ,dupa ce a implinit 16 ani,viata ei a luat alta intorsatura...
Sabrina Spellman se trezi si se intinse somnoroasa.Era deopotriva. nerabdatoare pentru ca implinea 16 ani si asta inseamna cadouri,dar si speranta,pentru ca era prima zi la noua ei scoala.
de-abia se mutase in casa matusilor ei,Hilda si Zelda.parintii divortase si fusesera de parereca e mai bine pentru ea sa stea cu matusile ei pana termina liceu.Cel putin,asta ai spusesera sabrinei.
sabrina se inbraca si se repezi jos pe scari.
-La multi ani!ai urara matusile,dandu-i cadoul.sabrina se grabi sa desfaca ambalajul si...
-o oala neagra?
-e un ceaun,o corecta Zelda.
-Ah,si mai bine,izbuni sabrina sa spuna.oare ce-o fi fost in capul matusilor?!
-sabrina ,trebuie sa-ti spunem ceva,zise Zelda.
-esti vrajitoare,ai scapa hildei.
-dar nu esti singura ,adauga repede Zelda.si eu sunt vrajitoare.si heldaiar tatal tau e si el vrajitor!
-pesemne ca si mama e,nu-i asa?intreaba sabrina.
-de fapt,mama ta este muritoare,explica zelda.
parerea a fi de neinteles pentru sabrina.
credea ca e doar o pacaleala si ca matusile ei ai vor da adevarul cadou mai tarziu.
-uite,mi-ar placea foarte mult sa ami discutam despre asta,dar autobuzul vine sa am ia de pe pamant in cinci minute,spuse sabrina in timp ce se indreapta spre usa.
-sa-ti merga bine la scoala ,zise zelda.
-si sa nu dai prea mult din maini,striga hilda dupa ea.
PERSONAJELE:
Sabrina:The Teenage Witch Anime_girl_
Zelda:The Teenage Witch Anime
Hilda:The Teenage Witch Anime_70
Kira Nur Camyn
Kira Nur Camyn

Mesaje : 22
Data de înscriere : 03/12/2008

http://d3nysa-scumpika.hi5.com

Sus In jos

The Teenage Witch Empty Re: The Teenage Witch

Mesaj  Calyope Mier Dec 03, 2008 5:16 pm

Well..nu ma omora...but:
1. Pe langa ca cea ce ai facut aici numai fic, poveste ce vrei tu nu se poate numi, e un fragment de ceva..
2. Descrierea nu exista si ca urmare totuls e petrecere foarte repede
3.Ai foarte multe greseli:
Hilda si Zelda.parintii divortase
-dovortasera, apoi dupa punct se incepe cu majuscula[litera mare]
si heldaiar
chiar nu inteleg ce scrie aici si aici la fel cu majuscula plus ca punctul chiar nu suna bine acolo
Ah,si mai bine,izbuni sabrina sa spuna.oare ce-o fi fost in capul matusilor?!
dupa virgula lasi spartiu de ex "Cerul usor rosiatic, azuriu, sau ce culaore mai era el"; izbucni sau izbuti? aceiasi problema cu pucntul
ai
- la inceput si la sfaristul unui cuvant a e a din i numai in cuprins e a din "a"
esti vrajitoare,ai scapa hildei
de asemenea dupa linia de dialog e majuscula
Mai ai multe greseli insa trebuie sa recitesti textul pentru a vedea. Apoi, idea e banala si felul cum ai redactato, imi pare rau sa o spun insa nu e nimic special in ea, poate o sa spui ca sunt dura insa asa e. CUm spuneam actiunea se petrece arhi repede, lucrurile se desfasoara penibil, adica asa dintr-o data devine vrajitoare? Erhm..are nevoie de corectie majora sincer -.-'.
Sabrina era o adolescenta obisnuita,sau cel putin asa credea ea
dei si imi pare rau sa o spun, nu atarage atentia si nici nu induce mister asa cum ai vrea tu sa para. Nu pot spune decat lucreaza, lucreaza is iar lucreaza si va fii bine in cele din urma, succes si astept o continuare Very Happy
Calyope
Calyope

Mesaje : 227
Data de înscriere : 03/12/2008

Sus In jos

The Teenage Witch Empty Re: The Teenage Witch

Mesaj  Solomon Joi Dec 04, 2008 3:14 pm

Ei bine mie unul mi-a palcut.Eu sper sa nu renunti la ea din cauza criticilor dure si astept continuarea
Solomon
Solomon

Mesaje : 501
Data de înscriere : 01/12/2008
Localizare : In your dark heart

Sus In jos

The Teenage Witch Empty Re: The Teenage Witch

Mesaj  Shun Asukai Vin Dec 26, 2008 9:48 pm

Imi pare rau sa va dezamagesc,dar asta e prima parte din primul numar din "Secretele Sabrinei"...
Mi se parea cunoscuta povestea si m-am uitat prin revistele surorii mele mai mici care are toate numerele...
Deci,povestea e luata din revista...
Shun Asukai
Shun Asukai

Mesaje : 122
Data de înscriere : 26/12/2008

Sus In jos

The Teenage Witch Empty Re: The Teenage Witch

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum